Ulje 5/1 SYNTHETIC PLUS 5W40, 4+1l gratis, API SN-CF

Šifra artikla: 005373

motorno ulje za benzinske i dizel motore putničkih automobila i dostavnih vozila (osim motora opremljenih filterima za čestice), motori na TNG, motori sa ili bez turbo punjenja, motori sa ili bez katalizatora

КАРАКТЕРИСТИКИ   • Гарантира ефективност под тешки услови 

  • Обезбедува лесен старт при ниски температури 

  • Ги намалува јаглеродните остатоци кои настануваат при согоруваење на горивото 

  • Го редуцира триењето во моторот 

  • Стандардно SAPS ниво , не е за употреба кај дизел возила со DPF филтри 


СПЕЦИФИКАЦИЈА 


SAE 5W-40
API SN/CF; ACEA A3/B4


АПРУВАЛИ 


VW 502.00/505.00
BMW Longlife-01
MB-Approval 229.5


GM-LL-B-025
Porsche A40; RN 0700/0710
PSA B71 2296 

Dokumenti
#dokumenti#

Komentari

Komentariši